Home У світі Названі переможці «африканського Оскара»
Названі переможці «африканського Оскара» PDF Друк E-mail
06.03.2011 20:39

Названі переможці «африканського Оскара»В ніч з суботи на неділю в столиці Буркіна-Фасо Уагадугу відбулося нагородження переможців найавторитетнішого кінофоруму «чорного континенту» FESPACO.

Цього разу «Золотого жеребця цариці Енненги» - головний приз фестивалю - вдалося «приборкати» молодому марокканському кінорежисеру Мохаммеду Муфтакіру. Його дебютна стрічка – драма «Пегас» визнана кращим африканським фільмом останнього року. Кіно, що оповідає про тирана-батька, який насилує свою дочку за те, що вона, нібито, одержима бісами, було особливо виділене жюрі серед 500 конкурсних робіт.

«Цей приз – моя гордість, це - визнання» - признався марокканець, одержуючи заповітну статуетку.

Друге місце і «Срібний жеребець» дісталися фільму з центрально-африканської республіки Чад «Кричуща людина». До речі, для творця фільму, кінорежисера Махмата Салеха-Харуна – це вже не перша кінонагорода. У 2010-му році на відомому всесвітньому кінофорумі в Каннах, ця робота була удостоєна особливого призу жюрі. Фільм розповідає про немолодого екс-чемпіона по плаванню, у якого намагаються відняти сина.

«Бронзового жеребця» одержала романтична комедія «Ідеальний хлопець» Оуелла Брауна (Кот-д'Івуар).

Фестиваль FESPACO проводиться регулярно, з 1969-го року. По масштабах і популярності його часто порівнюють з американським «Оскаром».