Home У світі Вибух у Нью-Делі: 11 чоловік загинули, близько 70 поранені
Вибух у Нью-Делі: 11 чоловік загинули, близько 70 поранені PDF Друк E-mail
07.09.2011 15:33

Нью-ДеліНе менше 11 чоловік загинули і близько 70 поранені в результаті теракту в будівлі Верховного суду Індії в Нью-Делі. Про це повідомляє Associated Press. За інформацією Reuters, відповідальність за вибух взяло на себе угрупування "Харкат-уль-Джіхад-аль-Ісламія", яке базується в Пакистані і Бангладеш. Відповідний лист бойовики розіслали по електронній пошті в офіційні інстанції Індії. У нім також міститься заклик не стратити Мохаммеда Афзалу - організатора нападу на індійський парламент у 2001 році. Його засудили до страти через повішення, але з 2002 року страта так і не була приведена у виконання через багаточисельні апеляції і оскарження вироку, повідомляє ВПС Russian.

За останніми даними AP, до воріт суду був підкинутий кейс з бомбою осколкової дії. Імовірно, вона була виготовлена з амоніту. Біля судового комплексу в момент вибуху зібралися близько 250 чоловік. По середах Верховний суд Індії розбирає тяжби соціального характеру, чим і пояснюється така велика кількість відвідувачів.

У липні 2011 року в результаті серії вибухів в Мумбаї загинули, по різних даних, від 13 до 26 чоловік. Близько 100 були поранені. Три вибухи прогриміли практично одночасно в районі Завері Базар, в будівлі Опера-хаус і біля залізничної станції Дадар. Потрійний теракт могли організувати бойовики угрупування "Індійські Моджахеди", які мають тісні зв'язки з екстремістським угрупуванням "Лашкар-е Таїба", що базується в Пакистані.

Серію нападів на об'єкти в Мумбаї бойовики зробили і в листопаді 2008 року. Терористи засіли в двох готелях і взяли заручників в єврейському центрі. Був також обстріляний міський вокзал. Операція по знищенню бойовиків продовжувалася більше двох діб. Загинули 166 чоловік, сотні отримали поранення.

За даними індійських слідчих і на підставі допиту єдиного затриманого живим терориста, бойовики пройшли підготовку в Пакистані і прибули до Індії морем з Карачі. У липні 2009 року єдиний терорист, що вижив, з числа тих, що атакували Мумбаї, визнав у суді свою провину.