Home У світі Німецького аналога американського ФБР не буде
Німецького аналога американського ФБР не буде PDF Друк E-mail
09.12.2010 18:03

Штаб-квартира BND в ПуллахіКомісія видних експертів перевірила роботу німецьких правоохоронних органів і прийшла до висновку, що їх кардинальна реформа не потрібна. Досить підвищити роль федерального відомства кримінальної поліції.

У квітні цього року міністр внутрішніх справ ФРН Томас де Мезьєр (Thomas de Maiziere) розпорядився створити комісію незалежних експертів, якою було доручено проаналізувати стан справ в правоохоронних органах ФРН і виробити рекомендації по підвищенню ефективності їх роботи. Комісію очолила досвідчена людина - колишній директор Федерального відомства по охороні конституції Еккарт Вертебах (Eckart Werthebach). В четвер, 9 грудня, на прес-конференції в Берліні він представив свій звіт.

У кожної служби свої завдання

У Німеччині співіснують і деколи дублюють один одного близько десятка різних спецслужб і правоохоронних органів федерального підпорядкування. А якщо приплюсувати ще і всі земельні, то вийде під сорок.

Є Федеральна служба розвідки (BND) і Федеральне відомство по охороні конституції, яке бореться з екстремізмом усередині країни і виловлює іноземних шпигунів. У BND, штаб-квартира якої незабаром переїде з баварського Пуллаха до Берліна, працюють близько шести тисяч розвідників, в кельнськом відомстві по охороні конституції - близько двох з половиною тисяч.

Свою власну Службу військової контррозвідки (MAD) чисельністю близько 1200 чоловік має бундесвер.

Локальні злочини розкривають поліцейські сищики, що перебувають на службі земельних властей, за крупними мафіозі полює Федеральне відомство по кримінальних справах (п'ять з половиною тисяч співробітників). Контрабандисти, податкові аферисти, торговці людьми і наркодилери - компетенція митниці, підпорядкованої міністерству фінансів ФРН і налічує майже 40 тисяч службовців. В німецької митниці є навіть свій спецназ – "центральна група підтримки", німецька абревіатура - ZUZ. Виучені і оснащені митні бійці приблизно так само, як і їх колеги з куди відомішого антитерористичного спецпідрозділу поліції Gsg-9.

А ще є Федеральна поліція з штаб-квартирою в Потсдамі. Кадровий склад - порядка 41 тисяча чоловік плюс п'ять з половиною тисяч в резерві. Це наступник Федеральної пограничної охорони, необхідність в якій кілька років тому фактично відпала з відміною погранконтролю на зовнішніх рубежах Німеччини. Класичні німецькі прикордонники залишилися лише в аеропортах. І то лише в залах вильоту в країни за межі шенгенського простору і на прильоті з них.