Home У світі Німецькі експерти пропонують посилити систему безпеки в аеропортах
Німецькі експерти пропонують посилити систему безпеки в аеропортах PDF Друк E-mail
28.12.2010 16:16

Система контролю в женевському аеропортуВ цілях підвищення безпеки в аеропортах Німеччини експерти пропонують ввести систему розділення пасажирів на групи ризику. Подібні "системи профілізації" вже діють в Ізраїлі і США.

Робоче співтовариство німецьких цивільних аеропортів (ADV) в цілях підвищення безпеки пропонує ввести систему розділення авіапасажирів на групи ризику. "Така міра дозволить підвищити ефективність контролю на користь всіх пасажирів", - заявив у вівторок, 28 грудня, газеті Rheinische Post глава аеропорту Дюсельдорфа Крістоф Блуме (Christoph Blume), вибраний на пост президента ADV.

Подібні "системи профілізації" вже діють в Ізраїлі і США. Деталі і  принципи відбору вони не розкривають. Як передбачається, пасажирів розподіляють по групах відповідно до віку, статі, етнічного походження, віросповідання та інших критеріях. Залежно від цього встановлюються різні рівні контролю - більш менш жорсткі. Так, у представників  ізраїльських і американських сил безпеки молоді мусульмани викликають більше підозріння, ніж, наприклад, туристи з Європи.

"Роздягаючі сканери" і безпека

На думку Крістофа Блуме, пропонована міра стане ефективним засобом підвищення безпеки без істотних витрат. Після кожного нового випадку в аеропортах робляться додаткові кроки в цілях посилення контролю і підвищення безпеки, говорить топ-менеджер. "Врешті-решт, установка все більш досконалого устаткування і використання постійно змінних технологій досягне межі", - наводить витяг з газетного інтерв'ю агентство Reuters.

В той же час так звані "роздягаючі сканери", які в даний час проходят випробування в аеропорту Гамбурга, є вельми перспективними з технологічної точки зору, вважає Крістоф Блуме. Він нагадав, що рішення про повсюдне використання такого устаткування може бути прийняте МВС Німеччини весною 2011 року.