Home В Україні Залізничники України йдуть по шляху найменшого опору
Залізничники України йдуть по шляху найменшого опору PDF Друк E-mail
17.12.2010 09:42

Залізничники України йдуть по шляху найменшого опоруКерівники державної адміністрації залізничного транспорту України підписали з південнокорейськими представниками Hyundai договір на постачання десяти швидкісних потягів. Покупка експресів обумовлена необхідністю підготовки до футбольного Євро-2012. Саме на таких сучасних потягах і перевозитимуться гості чемпіонату. Вартість контракту складає 307 мільйонів доларів. Для його реалізації Україна одержує в південнокорейському Ексімбанку кредит на 261 мільйон доларів з терміном погашення протягом десяти років. Гроші надаються на умові 4,8% річних.

Природно, що потяги Hyundai – сучасні і високої якості. Крім того, престиж цієї компанії не дасть приводу для зайвої критики транспортних мереж України, підготовлюваних до європейського чемпіонату. Проте разом з тим виникає відчуття незадоволення з приводу того, що транспортники йдуть по шляху найменшого опору. Якщо пригадати не таке далеке минуле, тобто коли Україна боролася за путівку Євро-2012, то представниками влади (правда, тієї, ще старої) мовилося, що футбольний чемпіонат Європи дасть можливість піднятися всій економіці України: запрацюють заводи, підприємства, які вироблятимуть матеріали, устаткування, техніку для підготовки до першості. Також мовилося про появу робочих місць, про зростання заробітної платні до європейського рівня.

Згадуючи ті слова, зрозуміло, що це був черговий проект Остапа Бендера "Нью-Васюки". Тепер ясно, що, головне тоді було – отримати право на проведення чемпіонату, а обіцянки, що давалися, вже не мають ніякого значення, і ніхто їх не збирається виконувати. Наприклад, в розвитку вітчизняного "Луганськтепловозу" продовжують існувати величезні проблеми, хоча кілька років тому його інженери представляли свої зразки сучасних потягів.

Тоді, на жаль, не було фінансування. Тепер фінансування є – але воно йде зарубіжним виробникам. Так простіше: одержавши величезний кредит, керівникам не треба буде нічого робити, тільки одержувати потяги. А гроші, взяті у борг, поступово виплатить держава. Дивно: невже б наші виробники-луганці не зробили б за два роки і за 300 мільйонів доларів десять потягів?