Home В Україні У Києві з'являються нічліжні будинки типу горьковських "На дні"
У Києві з'являються нічліжні будинки типу горьковських "На дні" PDF Друк E-mail
16.12.2010 13:43

У Києві з'являються нічліжні будинкиУ Києві все частіше зустрічаються оголошення про здачу дешевого житла на декілька діб. І, дійсно, рекламована ціна в 17-20 гривень за ніч по сьогоднішніх часах – це не гроші. Не порівняти, в усякому разі, з цінами у київських готелях або на вокзалі в кімнатах відпочинку. Повідомлення про появу цих диво-гуртожитків виглядають досить оптимістично і навіть мають деякий наліт турботи про бідних людей, число яких постійно збільшується. Читаючи описи кімнат і умов, в яких доведеться проживати постояльцям, не можна не звільнитися від враження, що по суті ці "нові готелі" – звичайні нічліжні будинки, що існували за часів царської влади і які яскраво описані в творах Горького (зокрема у п'єсі "На дні"). Те, що зараз ці кімнатки поки що чистенькі і затишні (за словами новоспечених квартирних бізнесменів) не виключає, що через пару місяців вони будуть справжніми брудними кублами, що кишать криміналом і покидьками суспільства (історія свідчить, що це буде саме так). Успіх цих кімнаток якраз і говорить про те, що таких "покидьків" з кожним днем стає все більше в українському соціумі.

Комерційна вигода від здачі таких кімнаток полягає в їх перенаселенні (це ноу-хау теж відоме ще з царських часів). В одному номері доведеться жити разом з 8-10 людьми, спати на двохярусному ліжку. Знаменита минула система обліку "ліжко-ніч" тут проявляє себе, як ніколи добре. Виходить, що одна кімната може приносити до 200 гривень доходу за ніч, або до 6 000 гривень в місяць. Поверх в гуртожитку (таких як на вулиці Кіквідзе) може давати до 100 000 гривень доходу за тридцять днів.

Поза сумнівом, люди користуватимуться такими послугами. Наприклад, відомі випадки, коли одну кімнатку знімали 15 студентів, що приїжджали на сесію в інститут. Але з іншого боку шкода, що ми дійшли до того, від чого пішли свого часу персонажі Горького "На дні". Соціалізм, який вони згодом стали будувати, не передбачає багатства, зате не робить велику частину населення бидлом.