Home В Україні На українців сиплються одні за одним "економічні" новорічні "подарунки"
На українців сиплються одні за одним "економічні" новорічні "подарунки" PDF Друк E-mail
15.12.2010 19:08

Віктор ЯнуковичЦими подарунками є чергові підвищення на комунальні послуги у 2011 році. Новинний потік по черзі приносить щодня повідомлення про зростання цін то на газ, то на електроенергію, то на воду, то на теплопостачання квартир. Наприклад, вже стало відомо про двохетапне підвищення електроенергії для населення України: перше – у квітні 2011 року (у два рази), друге – у серпні (на 39 відсотків).

На газ піднімуться тарифи в квітні – на п'ятдесят відсотків.

Тепло для киян піднімуть з 1 січня відразу на 34,9 відсотків. У інших містах (там, де ще не відрізували комунальні котельні) влада теж бере приклад з киян і підніме тарифи на тепло відповідно до своїх рішень (для цього і потрібні були мери виключно від Партії регіонів – ніхто не повинен відставати).

Про підвищення цін на воду місцеві комунальники, напевно, вже у всіх містах і містечках оголосили теж з січня 2011 року, і воно складатиме теж десь 50 відсотків.

Наскільки правомірно і обгрунтовано таке підняття тарифів, складно судити. Але не тому, що не можна перерахувати і перевірити "державу", а тому, що держава не представляє сама таких розрахунків і не дає іншим це зробити. Створюється враження, що сфера комунальних послуг давно вже стала областю додаткових супердоходів для когось. У пресі для широкого читача (саме для якого і публікуються нові тарифи), наводяться тільки сухі цифри нових цін, а інше пропонується додумуватися самому.

Ще одне: зовсім недавно в державну практику вводилися інститути громадської думки (громадських слухань). Без їх схвалення не можна було не підняти ніяких комунальних тарифів. У цьому ж році, "можновладці" просто спокійно оголошують своє нове рішення – і одержуй українець черговий подарунок під ялинку!