Home В Україні У Києві зайнялися планом евакуації на випадок потопу
У Києві зайнялися планом евакуації на випадок потопу PDF Друк E-mail
08.02.2012 14:13

У Києві зайнялися планом евакуації на випадок потопуГолова київської адміністрації Олександр Попов доручив вжити заходи напередодні майбутнього танення снігу, яке може привести до затоплення деяких районів міста, пише "Сьогодні".

У столиці побоюються прориву греблі київської ГЕС і готують план евакуації людей на випадок потопу.

На засіданні міського штабу по НС Попов заявив, що перш за все слід очистити стоки і системи водовідведень. "Якщо талій воді буде нікуди стікати, то наші вулиці перетворяться на притоки Дніпра", - попередив він.
Як відзначає видання, забиті стоки і колектори планувалося очистити після затоплення міських вулиць, яке відбулося минулим літом. Проте плани реалізовані не були. "Програму по комплексній їх реконструкції і очищенню ми хоч і підготували на мільярди гривень, а затвердити її не затвердили. Дотепер лежить в Київраді", - повідомив гендиректор "Київавтодора" Георгій Глінський.

Попов також розпорядився вивозити сніг, що скоплюється в місті, на спеціальні майданчики.

У місті створена спецкомісія, яка перевірить міцність греблі Київської ГЕС. "Там серйозна проблема - це кірка льоду, товщина якої досягає півметра. Коли лід почне танути і рухатися, гребля може не витримати", - відзначив начальник столичного управління по НС Віталій Пшеничний.

Затопленню у разі прориву греблі, як стверджує видання, можуть піддатися такі райони, як Оболонь, Троєщина, Русановка, Поділ і Печерськ. Представник управління підтвердив, що про всяк випадок готується план евакуації. Подробиць він не повідомив.

Потепління в Києві очікується в двадцятих числах лютого. "Загроза повені є, адже в столиці дуже багато снігу. Сніжний покрив зараз досягає 35 сантиметрів. Коли він почне танути, буде важко", - відзначає замначальника Укргідрометцентра Анатолій Прокопенко. За його словами, ситуація ще більше ускладниться, якщо в період танення снігу почнуться дощі.

Тим часом кілька років тому представник незалежної групи по прогнозуванню наслідків катастроф Василь Кредо стверджував, що в Київському водосховищі знаходяться сотні мільйонів тонн радіоактивного мулу (водосховище, за його словами, забруднила Чорнобильська АЕС) і що в разі прориву греблі місту загрожує "радіоактивне цунамі".