Home В Україні Вибух в запорізькій церкві: слідство розглядає декілька версій
Вибух в запорізькій церкві: слідство розглядає декілька версій PDF Друк E-mail
29.07.2010 18:36

вибух в Свято-Покровському кафедральному соборі Української православної церкви Московського патріархатуПрезидент України Віктор Янукович зажадав негайно встановити осіб, що влаштували 28 липня вибух в Свято-Покровському кафедральному соборі Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ MП). Представники Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ KП) так само, як і їх колеги з УПЦ MП, заперечують зв'язок вибуху, що забрав життя 80-річної церковної службовки  з міжконфесійними розбратами, які загострилися після недавнього візиту в Україну патріарха Російської православної церкви Кирила.

Прогресу у слідстві поки не видно

За даними міліції, сила вибуху в запорізькій церкві еквівалентна 300-400  грамам тротилу, а сам вибуховий пристрій – кустарного виробництва. Керівник прес-служби МВС Дмитро Андрєєв повідомив, що кримінальна справа побуджена за трьома статтями Кримінального кодексу:  навмисне вбивство; замах на вбивство декількох осіб і навмисне знищення або пошкодження майна. Андрєєв повідомив, що слідчі розглядають відразу декілька версій випадку, що трапився, зокрема терористичний акт з метою залякування прихожан церкви.

Президент Янукович зажадав знайти винних у вибуху. Свято-Покровський кафедральний собор значних пошкоджень не одержав. Згідно слів одного із церковних служителів, під час вечірньої служби вибухнув згорток, що з ранку  лежав біля входу під лавкою. Запорізька обласна прокуратура виключає зв'язок цього інциденту з візитом в Україну глави РПЦ Кирила. Міліція заявила про взяття під спостереження всі місцеві церкви. За інформацію про організаторів вибуху оголошено грошову винагороду. Начальник запорізької міліції Володимир Серба сказав, що на місці події "експерти працювали всю ніч і зараз продовжують там працювати". Серба визнав, що поки робити висновки про вибуховий пристрій і про те, яким чином його привели в дію, ще не можна.

Версії і виключення

Проти висунення поспішних версій про можливі підступи недоброзичливців УПЦ MП застеріг глава прес-служби цієї конфесії Василь Анісімов. Він не виключив, що такі "екзальтовані віруючі знайдуться ", але назвав дані підозри безпідставними, оскільки "в Запоріжжі ні Київського патріархату, ні уніатів немає". Зі свого боку, глава інформаційно-видавничого відділу УПЦ KП Евстратій спростував зв'язок вибуху з відносинами двох конфесій. "Швидше за все, це дії яких-небудь антихристиянських груп, язичників ",- припустив ієрарх.

Президент України Янукович, що знаходиться на відпочинку в Криму, пo повідомленню його прес-служби, скликав екстрену нараду керівників правоохоронних органів. Він зажадав від них негайно розкрити цей злочин і відреагувати на ситуацію "як на окремий випадок". Не дивлячись на відсутність певної версії, президент зажадав відповіді на питання: "що бандити хотіли сказати цим вибухом".