Home В Україні Загроза висилки німецького політолога з України викликала подив в Берліні
Загроза висилки німецького політолога з України викликала подив в Берліні PDF Друк E-mail
28.06.2010 14:28

Ніко ЛангеІнцидент, пов'язаний із спробою відмовити підрозділу київського бюро німецького фонду імені Конрада Аденауера у в'їзді в Україну, поки не вичерпаний. Власті ФРН "в подиві", заявив офіційний представник уряду.

Скандальний інцидент, пов'язаний із спробою відмовити у в'їзді в Україну Ніко Ланге (Nico Lange), підрозділу київського бюро німецького фонду імені Конрада Аденаеура, ще не вичерпаний. Офіційний Берлін "в подиві", заявив у понеділок, 28 червня, заступник прес-секретаря уряду ФРН Крістоф Штегманс (Christoph Steegmans), коментуючи суботню подію в аеропорту Бориспіль.

Німецького політолога готували до примусової депортації

Ніко Ланге прилетів в українську столицю у суботу, 26 червня - приблизно в 14:30 за місцевим часом. Проте пройти паспортний контроль йому не вдалося. "Мені сказали, що у в'їзді в країну мені відмовлено", - заявив Ланге в інтерв'ю Deutsche Welle, додавши, що одночасно його пообіцяли "депортувати наступним ранком".

"Це було повідомлено мені без пояснення причин, але з посиланням на розпорядження українських спецслужб", - відзначив німецький політолог, що очолює київське бюро фонду імені Конрада Аденауера з 2006 року. У Ніко Ланге склалося враження, що прикордонники в аеропорту дійсно не знали причин, пo яких його не дозволили пускати в країну.

"Близько десяти годин я провів в аеропорту Бориспіль в приміщенні, відведеному для нелегальних мігрантів, яких готують до примусової депортації", - сказав Ланге. За його словами, він негайно проінформував про випадок, що трапився як представників посольства ФРН в Києві, так і керівництво фонду імені Аденауера.

Переговори на різних рівнях, що послідували за цим, завершилися успіхом. У ніч на неділю німецьким дипломатам вдалося одержати для Ніко Ланге дозвіл на в'їзд в Україну. Сам він признався, що йому хотілося б вважати, що відбулося якесь "непорозуміння".

Офіційний Київ вирішив зберігати мовчання

З приводу інциденту в аеропорту буде підготовлено депутатський запит. Влада з офіційною реакцією на інцидент в аеропорту Бориспіль вирішила не поспішати. Одержати якусь інформацію було неможливо не тільки в неділю, але і в понеділок. Вся річ в тому, що 28 червня в Україні - теж вихідний. У країні відзначали День Конституції, який є державним святом.

А ось представники опозиції виразили обурення у зв'язку з цією історією. Член комітету з питання євроінтеграції Верховної Ради Степан Курпіль вважає, що німецька сторона повинна вимагати роз'яснень від українських властей з приводу причин затримання Ніко Ланге.

Зі свого боку депутат пообіцяв підготувати депутатські запити в МЗС, Службу безпеки України і Прикордонну службу. Із схожими заявами виступили в українській пресі і ряд інших парламентаріїв, зокрема, Арсеній Яценюк і Борис Тарасюк.