Home Новини Названі можливі основні причини аварії станції «Фобос-грунт»
Названі можливі основні причини аварії станції «Фобос-грунт» PDF Друк E-mail
19.01.2012 11:31

Названі можливі основні причини аварії станції «Фобос-грунт»Аварія міжпланетної станції все ще досліджується фахівцями «Роскосмоса», і остаточні висновки щодо причин, які привели до припинення функціонування «Фобос-грунту», ще не зроблені.

Як повідомляють в «Роскосмосі», основними причинами аварії станції можуть бути конструкторські, а також виробничі помилки. Крім того, як повідомлялося раніше, не виключається і стороннє втручання, із-за якого могли вийти з ладу прилади на міжпланетній станції. Однією з причин такого стороннього втручання може бути американський радар. Але, як повідомляють в «Роскосмосі», радар розглядається лише як одна з можливих причин, але зовсім не основна.

В «Роскосмосі» підкреслили, що як основні версії неполадок, які і привели до аварії станції, розглядаються помилки, допущені ще на стадії виготовлення станції, а також під час проведення випробувань «Фобос-грунту».

Представники «Роскосмоса» також повідомили, що на цьому тижні робота по встановленню причин аварії «Фобос-грунту», повинна бути закінчена. Крім того, для розгляду причин можливої негативної дії на станцію американського радара, «Роскосмос» готовий до співпраці з фахівцями «NASA».