Home Новини Новий поворот в справі про аварію «Фобос-грунту»
Новий поворот в справі про аварію «Фобос-грунту» PDF Друк E-mail
17.01.2012 12:31

Новий поворот в справі про аварію «Фобос-грунту»В аварії міжпланетної станції, падіння на Землю якої з деякою часткою страху чекали люди в багатьох країнах світу, схоже, з'явився новий поворот.

Про деякі можливі обставини причин аварії «Фобос-грунту», що відкрилися, повідомив Дмитро Рогозін, російський віце-прем'єр. За словами Рогозіна, не можна виключати, що причиною неполадок в роботі станції, може бути негативна дія на неї одного з американських радарів.
Дмитро Рогозін підкреслив, що російські фахівці в космічній сфері і раніше неодноразово повідомляли уряду РФ інформацію про проблеми в роботі космічних апаратів, що належать Росії. Найцікавіше, що неполадки в роботі відбуваються найчастіше саме тоді, коли космічні апарати знаходяться в тих областях над нашою планетою, які недоступні для техніки «Роскосмоса».

Даний виступ Рогозіна частково співпадає з учорашньою публікацією в російській газеті «КоммерсантЪ». У публікації повідомляється про те, що «Фобос-грунт» міг стати жертвою дій радара, які привели до збоїв в роботі електронних систем російської станції. Може йтися про радар, який встановлений на атолі Кваджалейн. Наскільки ця версія відповідає дійсності, покаже час і розслідування, яке проводиться російськими фахівцями.