Home Новини До аварії Ту-154 в Домодєдово могла привести помилка екіпажу
До аварії Ту-154 в Домодєдово могла привести помилка екіпажу PDF Друк E-mail
05.12.2010 17:57

Літак типу Ту-154 (Фото з архіву)За попередніми даними, до відключення двигунів і аварійної посадки Ту-154 в Домодєдово могла привести помилка пілота. Про це повідомляє агентство "Інтерфакс" із посиланням на джерело в правоохоронних органах.

Основна версія причин аварії літака Ту-154  в аеропорту "Домодєдово" - помилка екіпажу. Про це повідомляє в неділю, 5 грудня, агентство "Інтерфакс" із посиланням на джерело в правоохоронних органах . "Згідно з висновком фахівців авіаційної служби, швидше за все, екіпаж при наборі висоти забув включити насоси підкачування палива і в результаті в систему попало повітря, що привело до зупинки всіх трьох двигунів", - сказало джерело. Він підкреслив, що ця версія є попередньою і підтвердити або спростувати її зможе розшифровка приладів об'єктивного контролю, яка почалася вночі.

"Розглядаються також інші версії, у тому числі технічна несправність. Проте всі фахівці погоджуються на думці, що, швидше за все, причина події - людський чинник", - відзначило джерело. Фахівці Міждержавного авіаційного комітету (МАК) і представники Слідчого комітету відмовилися коментувати агентству цю інформацію, посилаючись на те, що  до розшифровки "чорних  ящиків" робити висновки вони не будуть. Як відзначило джерело, за результатами огляду місця події, вивчення літака, опитування екіпажу і пасажирів слідчі органи виключають версію  теракту. За його словами, також виключена версія попадання птахів у двигуни.

"Попередні версії обговорювати поки рано"

Тим часом заступник міністра транспорту РФ Валерій Окулов повідомив журналістів, що перші результати розшифровки "Чорних ящиків" з'являться не раніше, ніж через добу. "Попередні версії обговорювати поки рано, перша інформація по розшифровці поступатиме не раніше, ніж через добу", - цитує Окулова інтернет-сайт агентства РІА "Новості".

Ту-154 в суботу вдень зробив аварійну посадку в аеропорту "Домодєдово" з двигунами, що відмовили, викотився за межі злітно-посадочної смуги і частково розвалився. В результаті загинули дві людини, постраждали 83. В даний час в лікарнях залишаються 55 чоловік, 32 була надана допомога амбулаторно. Всього в літаку знаходилося 160 пасажирів і дев'ять членів екіпажу.