Home Новини Справа співробітника посольства ФРН, що збив двох москвичів, може закінчитися мировою угодою
Справа співробітника посольства ФРН, що збив двох москвичів, може закінчитися мировою угодою PDF Друк E-mail
10.11.2010 05:45

Кримінальна сторона справиСуд в Мюнстере, розглядаючи цивільний позов матері одного із загиблих з вини співробітника німецького посольства московських студентів, запропонував закінчити справу мировою угодою.

Два роки тому співробітник посольства ФРН Беньямін Х. на своєму позашляховику на пішохідному переході збив на смерть в Москві двох студентів. У Росії його не змогли притягнути до кримінальної відповідальності, оскільки Х. користувався дипломатичним імунітетом. Суд над ним відбувся в Німеччині - рік потому. Співробітника посольства визнали винним у здійсненні неумисного вбивства, дали один рік умовно, стягнули штраф у розмірі 5000 євро і на місяць позбавили прав.

Кримінальна сторона справи

Ця трагічна історія, нагадує агентство dpa, привела тоді до політичних розбіжностей між Німеччиною і Росією. Російський МЗС, зокрема, виразив обурення настільки м'яким вироком, відзначивши, що покарання явно не відповідає тяжкості скоєного злочину. У самій Росії водія могли засудити до 15 років позбавлення волі.

Неадекватним назвали вирок і багато хто в самій Німеччині - принаймні, ті, хто взагалі дізнався про цю справу, яка не отримала в німецькій пресі широкого розголосу. На німецьких інтернет-форумах можна було прочитати такі, наприклад, записи:

Luziefer-bs1: "Яка буча піднялася б, якби француз, бельгієць або, не дай Бог, турок зробив таке в Німеччині. Але у деяких німців - особливі права, їх захищає юстиція, поліція і, зрозуміло, політики".

Burg 7: "П'яний задавив на смерть двох чоловік. За це його на місяць позбавили прав і оштрафували на 5000 євро. І це називається німецькою правовою державою".

Kju: "Сподіваюся, ним займеться російська спецслужба".

За німецькими законами, винні в здійсненні дорожньо-транспортних випадків із смертельним результатом, тобто в неумисному вбивстві, можуть бути засуджені до позбавлення волі на строк до 5 років. Це - кримінальна сторона справи.

Цивільний позов

Штаб-квартира страхової компанії Allianz у Мюнхені
Є ще цивільний позов матері одного із загиблих студентів - Ольги Камініної, яким займається земельний суд в Мюнстере. У цій справі проходить також компанія Allianz, в якій була застрахована машина Беньяміна Х.

В інтерв'ю Deutsche Welle офіційний представник цієї фірми Сабіне Шаффрат (Sabine Schaffrath) заявила, що цивільний процес слід розглядати окремо від кримінального, який страхова компанія коментувати не може. "Ми як компанія, що застрахувала автомобіль винуватця аварії, не здатні повернути до життя людей, ми можемо лише спробувати врегулювати фінансові наслідки трагедії", - заявила вона.

Розглядаючи цивільний позов, суд в Мюнстере запропонував сторонам покінчити справу мировою угодою, яка передбачає виплату батькам загиблих студентів грошового відшкодування заподіяного нематеріального збитку і витрат на похорони: в цілому по 32500 євро. Левову частку суми запропоновано заплатити страховій компанії, самому Беньяміну Х. - лише 5000 євро.

Мирова операція - це не примирення

На такому позашляховику німецький дипломат збив у Москві двох пішоходів.
За словами Сабіне Шаффрат, суд дав сторонам місяць на роздуми, але компанія Allianz відразу заявила, що позитивно відноситься до такої пропозиції, оскільки не зацікавлена в тривалому судовому процесі. Вона вказала також, що жодних додаткових угод, про які пишуть в деяких російських засобах масової інформації, не потрібно.

"Нові Вісті", зокрема, звертають увагу на необхідність укладення мирового договору як попередньої умови здобуття батьками грошей, "що для них неприйнятно".

Сабіне Шаффрат вважає, що це непорозуміння, яке, можливо, викликане неточністю перекладу юридичних термінів з німецької на російську мову. Запропонована угода, за її словами, означає не "примирення" сторін, а мирову операцію, укладену в суді, яка дозволяє уникнути тривалого юридичного розгляду.

Якщо протягом одного місяця жодна із сторін не заявить про свою незгоду з умовами такої угоди, то вона автоматично набуде правову силу і гроші будуть перераховані. Жодних додаткових угод підписувати не потрібно.

"Якщо ж пані Камініна визнає, що запропонована судом сума для неї неприйнятна, тоді мирова операція вважатиметься такою, що не відбулася і почнеться власне процес", - заявила Сабіне Шаффрат. На питання Deutsche Welle про суми компенсацій, які виплачуються в аналогічних випадках в самій Німеччині, вона відповіла, що вони приблизно такі ж.