Home Новини Казахстанському правозахисникові відмовлено в достроковому звільненні
Казахстанському правозахисникові відмовлено в достроковому звільненні PDF Друк E-mail
18.01.2011 16:26

Євгеній Жовтіс і співробітники правоохоронних органівВідомому казахстанському правозахисникові Євгенію Жовтісу відмовили в умовно-достроковому звільненні з колонії-поселення. Причиною відмови послужили два дисциплінарні порушення і небажання брати участь в самодіяльності.

Колишньому главі Казахстанського бюро з прав людини і дотримання законності Євгенію Жовтісу відмовлено в умовно-достроковому звільненні, повідомило у вівторок, 18 січня, агентство "Інтерфакс" із посиланням на міністерство юстиції Казахстану. "Жовтіс двічі притягувався до дисциплінарної відповідальності, а також не брав участі в самодіяльній організації засуджених, демонстративно відмовившись писати заяву на участь в подібній структурі", - так пояснив співбесідник агентства рішення комісії, яка розглядала можливість умовно-дострокового звільнення правозахисника.

У вересні 2009 року Євгеній Жовтіс був засуджений до чотирьох років позбавлення волі за скоєний ним дорожньо-транспортний випадок, в результаті якого загинула людина. Міжнародні і місцеві правозахисні організації вважають це рішення суду політично мотивованим.