Home Подіїї Член "ку-клукс-клану" одержав 60 років за організацію потрійного вбивства
Член "ку-клукс-клану" одержав 60 років за організацію потрійного вбивства PDF Друк E-mail
23.06.2005 23:13

80-річний баптистський священик і член екстремістської організації "ку-клукс-клан" Едгар Рей Кіллен (Edgar Ray Killen), визнаний винним в організації вбивств трьох борців за громадянські права чорношкірих у 1964 році, засуджений до 60 років в'язниці.

Як повідомляє Associated Press, таким чином Кіллен одержав по 20 років в'язниці по кожному з трьох звинувачень у вбивстві - 20-річного Ендрю Гудмена, 24-річного Майкла Швернера і 21-річного Ерла Чейні.

"Я взяв до уваги той факт, що йдеться про життя трьох людей і кожне з них потрібно поважати", - відзначив суддя при оголошенні вироку.

Підсудний слухав вирок, сидячи в інвалідному кріслі, проте суддя підкреслив, що суд не бере до уваги нинішній вік Кіллена, оскільки осудний йому злочин було здійснено більше 40 років тому.

Стороні звинувачення вдалося довести, що Кіллен як лідер місцевого відділення "ку-клукс-клану" завербував групу людей, які 21 червня 1964 року побили і розстріляли трьох активістів, що реєстрували чорношкірих виборців під час правозахисної кампанії за надання їм права голосу.

Адвокат Кіллена Джеймс Макінтайр (James McIntyre) вже заявив, що він подасть апеляцію на рішення суду. За словами адвоката, суддя не повинен був задовольняти клопотання прокурорів про те, щоб довершений злочин розглядався як неумисне вбивство.

Річ у тому, що при звинуваченні в неумисному вбивстві прокурорам для того, щоб довести провину підсудного, потрібно представити підтвердження того, що жертва померла під час скоєння злочину. А при звинуваченні в умисному вбивстві - що злочинець свідомо хотів убити жертву, а це набагато важче.

Суддя розгляне заяву захисту на засіданні у понеділок.