Home Подіїї МЗС РФ закликав Іспанію правильно використовувати термін "російська мафія"
МЗС РФ закликав Іспанію правильно використовувати термін "російська мафія" PDF Друк E-mail
22.06.2005 23:34

Росія закликала Іспанію не створювати негативного уявлення про російських громадян і дотримуватися коректності у використанні визначення "російська мафія". Про це зазначається в коментарі російського МЗС, опублікованому в середу.

За даними МВС Іспанії, з 17 червня в країні проводиться великомасштабна спецоперація під кодовою назвою "Оса", спрямована на припинення протиправної діяльності міжнародних злочинних співтовариств на Середземноморському узбережжі Іспанії.

"Йдеться, перш за все, про кримінальні угрупування, що складаються з уродженців колишніх союзних республік СРСР, які займалися тут відмиванням злочинних капіталів", - зазначається в коментарі МЗС РФ.

При цьому, підкреслює російський МЗС, "повідомляється про "найбільшу в Європі" операцію проти так званої "російської мафії", в ході якої було затримано 22 людини".

"З посиланням на інтереси слідства, інформація про осіб затриманих і їх громадянство поки не розголошується. Відповідно ні посольство Росії в Мадриді, ні Генконсульство в Барселоні до теперішнього часу не одержували ніяких офіційних повідомлень іспанської сторони про те, що серед підозрюваних є саме російські громадяни. Також не надходило прохань про надання кому-небудь із затриманих консульської допомоги", - зазначається в офіційному коментарі російського зовнішньополітичного відомства.

"З неофіційних повідомлень виходить, що серед підозрюваних є громадяни різних країн, зокрема - вихідці з Грузії, інших держав СНД, а також іспанці. Є інформація і про те, що деякі затримані пред'явили російські паспорти. Ці обставини зараз з'ясовують іспанськими компетентними органами", - повідомляє МЗС РФ.

"Як випливає з коментарів МВС Іспанії і матеріалів ЗМІ, термін "російська мафія", застосований до затриманих, є умовним і має на увазі членів злочинних угрупувань з різних країн колишнього СРСР, а також держав Центральної і Східної Європи", - повідомляється в коментарі МЗС РФ.

В той же час, за інформацією МЗС Росії, "жодного офіційного запиту до Росії про причетність затриманих осіб до російських злочинних співтовариств на сьогодні не надіслано".

У зв'язку з цим, посольство РФ в Іспанії звернуло увагу іспанської сторони на необхідність дотримуватися коректності у використовуваній нею термінології, щоб не створювалося свідомо негативного уявлення про російських громадян, зазначається в заяві зовнішньополітичного відомства Росії.