Home Коментарі Прокуратура Таїланду на прохання США зняла із "збройового барона" Буту нові звинувачення
Прокуратура Таїланду на прохання США зняла із "збройового барона" Буту нові звинувачення PDF Друк E-mail
02.09.2010 22:01

апеляційний суд Таїланду вирішив екстрадувати Віктора Бута в СШАОфіс генерального прокурора Таїланду в четвер вирішив зняти нові звинувачення, які були пред'явлені російському бізнесмену Віктору Буту, і направив в суд запит для ухвалення остаточного рішення, повідомляє "Інтерфакс" із посиланням на тайські ЗМІ. Прокурор департаменту у міжнародних справах Генеральної прокуратури Таїланду Сопхон Касемпібоончай пред'явив запит про зняття з Бута нових звинувачень в тайський суд, як це просили Сполучені Штати, з тим, щоб прискорити екстрадицію росіянина до Америки, відзначають ЗМІ.

Зі свого боку, російський адвокат Бута Віктор Буробін повідомив у четвер, що не дивлячись на рішення Генпрокуратури Таїланду, засідання кримінального суду 4 жовтня, найімовірніше, відбудеться.

"Генпрокуратура заявляла про те, що вони знімають звинувачення давно, але головуючий суддя сказав, що слухатиме, і заява повинна відбутися в суді", - відзначив він.

"Теоретично у нас є шанс, щоб наша влада зробила щось в нашому напрямі, якийсь час у нас є", - сказав адвокат.

На засіданні 20 серпня апеляційний суд Таїланду вирішив екстрадувати Віктора Бута в США, де його звинувачують в нелегальній торгівлі зброєю. Тим часом, пізніше прем'єр-міністр Таїланду повідомив, що екстрадиція відкладається по юридичних підставах. Генпрокуратура в свою чергу повідомила, що проти Бута висунуті нові звинувачення в шахрайстві і відмиванні грошей, розгляд яких потребує часу.

На початку цього тижня Генпрокуратура Таїланду одержала прохання США про відклик нових звинувачень проти російського бізнесмена. На початку тижня в Генпрокуратурі повідомили, що в найближчий день в питанні про нові звинувачення проти росіянина наступить повна ясність.

За даними тайських ЗМІ, в запиті Генпрокуратури в кримінальний суд Таїланду мовиться, що для здійснення швидкої екстрадиції немає необхідності проводити юридичні процедури по нових звинуваченнях у відмиванні грошей, оскільки апеляційний суд Таїланду раніше вже ухвалив рішення про висилку російського громадянина.

Генеральний прокурор у зв'язку з цим вирішив зняти нове звинувачення і призвав суд розглянути це питання.