Home Коментарі Засуджена на смерть іранка подасть до суду на двох німецьких журналістів
Засуджена на смерть іранка подасть до суду на двох німецьких журналістів PDF Друк E-mail
02.01.2011 12:06

Іранка Сакінех Мохаммаді-АштіаніІранка Сакінех Мохаммаді-Аштіані, засуджена до страти через побиття каменями, подасть до суду на двох німецьких журналістів, які були заарештовані за спробу взяти інтерв'ю у цій справі в її сина, повідомляє у суботу агентство AFP з посиланням на іранські ЗМІ. Двоє журналістів німецького журналу Bild am Sonntag, які прибули до Ірану як туристи, були заарештовані в жовтні 2010 року і дотепер знаходяться під вартою. За даними генпрокуратури Ірану, вони призналися в незаконній журналістській діяльності у зв'язках з іноземними "контрреволюційними рухами".

"Я сказала Саджаду (син Мохаммаді-Аштіані) подати до суду на тих, хто мене зганьбив, мене і мою країну", - заявила іранка на прес-конференції, що проходила в місті Тебрізі на північному сході Ірану.

За її словами, крім "двох німців", у списку тих, на кого іранка збирається подавати до суду, числяться її колишній адвокат Мохаммад Мостафаї, активістка "Міжнародного комітету проти побиття каменями" Міна Ахаді і причетний до вбивства чоловіка Мохаммаді-Аштіані Іса Тахері, повідомляє РІА "Новини".

Як повідомила Мохаммаді-Аштіані, з'явитися перед камерами і відкрито звернутися до світу її примусило те, що через пильну увагу до її справи з боку преси в ній часто з'являються помилкові подробиці, що порочать її. Зокрема, іранка назвала неправдою інформацію про те, що у в'язниці вона піддавалася тортурам.

"Дайте спокій моїй справі. Навіщо ви мене ганьбите?" - заявила Мохаммаді-Аштіані на закінчення свого виступу на прес-конференції.

Спочатку суд іранської провінції Західний Азербайджан засудив 43-річну Сакінех Мохаммаді-Аштіані, обвинувачену в зраді і причетності до вбивства чоловіка, до 99 ударів батогом за "заборонені зв'язки" з двома чоловіками після смерті чоловіка. Проте через деякий час суд наступної інстанції переглянув рішення і ухвалив смертний вирок через побиття каменями.

Вирок Мохаммаді-Аштіані викликав бурхливі протести на Заході, і іранські власті на початку липня 2010 року вимушені були відкласти страту. На підтримку іранки виступив ряд відомих громадських діячів, а також дружина президента Франції Карла Бруні-Саркозі.

Сам Ніколя Саркозі заявив, що відповідальність за цю проблему лежить і на Франції. Президент Бразилії Луіс Інасіу Лула да Сілва заявив про намір надати Мохаммаді-Аштіані притулок. Зараз її справа знаходиться на перегляді у Верховному суді Ірану.