Home Коментарі Літаки російських ВПС облетіли територію Японії, викликавши паніку у японських військових
Літаки російських ВПС облетіли територію Японії, викликавши паніку у японських військових PDF Друк E-mail
09.02.2012 07:17

Літаки російських ВПС облетіли територію Японії, викликавши паніку у японських військовихАгентство Кіодо з посиланням на міністерство оборони Японії повідомляє про те, що ВПС країни були підняті по тривозі після обльоту п'ятьма російськими літаками повітряного простору Японії.

За відомостями агентства, у четвер, 9 лютого, близько 9:00 за місцевим часом (4:00 мск) над акваторією біля північного острова Хоккайдо і північного краю основного острова Хонсю з боку Тихого океану і Японського моря пролетіли два стратегічні бомбардувальники Ту-95, два фронтові розвідники Су-24 і літак дальнього виявлення радіолокації і управління А-50. Порушення повітряного простору Японії при цьому не було.

Проте в японському міністерстві оборони появу п'яти російських військових літаків біля берегів Японії вже назвали безпрецедентною. Особливо японських військових турбує присутність серед російських літаків літака дальнього виявлення радіолокації і управління А-50.

Російські літаки не вперше облітають територію Японії. Останній такий випадок був зафіксований у вересні 2011 року, коли два російські бомбардувальники Ту-95, увійшовши до нейтрального повітряного простору недалеко від Нагасакі, продовжили свій політ з півдня на північ до Тихого океану і за 14 годин облетіли всю територію Японії. Після цього, в районі морської акваторії північного острова Хоккайдо до бомбардувальників приєдналися два паливовозаправних літаки Іл-78, і, після дозаправки, всі російські літаки попрямували в бік Росії.

Тоді ВПС Японії, також були підняті по тривозі. Політ російських літаків супроводжували декілька винищувачів, щоб запобігти порушенню повітряного простору Японії.