Home Коментарі Ювілей Михайла Горбачова став «яблуком розбрату» для російських блогерів
Ювілей Михайла Горбачова став «яблуком розбрату» для російських блогерів PDF Друк E-mail
07.03.2011 09:05

Ювілей Михайла Горбачова став «яблуком розбрату» для російських блогерівЗло або благо? Як назвати період правління першого і останнього президента СРСР? Саме ця дилема і розколола ряди мешканців Живого Журналу, які якраз в дні недавнього святкування 80-річчя Михайла Сергійовича і вирішили обговорити цю тему. Так, наприклад, губернатор Кіровської області і блогер за сумісництвом Микита Білих написав на своїй сторіночці, що знайомий з Горбачовим і добре відноситься до всього того, що він зробив в період свого правління. Реформаторам і новаторам, за словами блогера, в усі часи було непросто, їм доводилося дорого розплачуватися за свої дії і вчинки. Так трапилося і з «батьком гласності і перебудови». Людина, що змінила історію не тільки жителів 1/6 частини земної суші, в одну мить була скинута з п'єдесталу, перетворившись з першої особи держави у звичайного пенсіонера.

Ще один прихильник того, що свого часу вдалося зробити першому і останньому Президенту СРСР – Анатолій Носик, блогер і інтернет-діяч. На його думку, найбільш значущі політичні звершення Горбачова – це ослаблення жорсткої радянської цензури, можливість читати, а головне – думати не за ідеологічним шаблоном, а також виведення радянських військ з Афганістану.

Втім, і опонентів всьому вище сказаному виявилося предостатньо. Серед головних аргументів супротивників політичної діяльності Горбачова – непослідовність його дій, взяття на себе свідомо нездійсненних завдань, відсутність стратегії реформ, що привели до розвалу колись великої супердержави і покалічених доль мільйонів жителів пострадянського простору.