Home Коментарі Аварія "Прогресу" могла статися через неякісну зварку
Аварія "Прогресу" могла статися через неякісну зварку PDF Друк E-mail
06.09.2011 13:02

ЗварювальникАварійний запуск космічного корабля "Прогрес М-12М" міг статися через неякісну зварку одного з трубопроводів двигуна. Як передає Інтерфакс, про це повідомило джерело в ракетно-космічній галузі. За його словами, ряд членів комісії, що розслідує обставини запуску, прийшли до висновку, що брак допущений при виробництві двигуна РД-0110 третього рівня ракети-носія "Союз-в". "Деякі члени комісії висловлюють думку, що до аварійного виключення рухової установки привело падіння тиску в ній, можливо пов'язане з втратою герметичності одного із трубопроводів", - сказав співбесідник агентства. За його словами, даний трубопровід міг бути погано зварений на заводі.

У зв'язку з цим, відзначило джерело, фахівцям належить подумати про доцільність перевірки останніх вироблених двигунів РД-0110, що належать до тієї ж партії, що і привело до аварії.

Аварійний запуск космічного вантажного корабля "Прогрес М-12М" відбувся 24 серпня. Ракета "Союз-в", що стартує з космодрому Байконур, не змогла вивести вантажівку на орбіту. На 325-ій секунді "Прогрес" не відокремився від третього рівня ракети.

Уламки ракети-носія і корабля впали в Чойському районі Алтая, частково згорівши в атмосфері. Частини космічної вантажівки не знайдені до сих пір. Жертв і руйнувань на землі не виявлено, повідомлень про них не поступало.

Комісію з аварійного запуску очолив директор Дослідницького центру імені Келдиша академік Анатолій Коротєєв. Двигун РД-0110 розроблений в Конструкторському бюро хімавтоматики і виготовлений на Воронежському механічному заводі. Це чотирикамерний рідинний ракетний двигун, що працює на гасі і рідкому кисні. Двигун РД-0110 також використовується на третьому рівні ракет-носіїв "СОЮЗ-ФГ", "Союз-2-1А" і "Союз-СТ-а".