Home Коментарі Німецькі поліцейські втомилися від громадянської непокори
Німецькі поліцейські втомилися від громадянської непокори PDF Друк E-mail
12.11.2010 21:49

Поліція охороняє "Октоберфест"20 тисяч поліцейських забезпечували доставку атомних відходів в тимчасове сховище в Горлебені, працювали до 30 годин без перерви. На охорону футбольних матчів не залишилося сил, вважає голова профспілки поліції.

Голова профспілки службовців німецької поліції Райнер Вендт (Rainer Wendt) запропонував відмінити всі матчі Бундесліги в суботу і неділю, 13 і 14 листопада. Він назвав "нахабством" вимогу до поліцейських підтримувати порядок на стадіонах і у вихідні дні. Надто багато сил відняла операція по доставці атомних відходів в тимчасове сховище в Горлебені. Футбольні матчі, звичайно ж, відбудуться. Але поліцейські впевнені: їм доводиться розплачуватися за помилки політиків.

По поліцейському на кожного демонстранта

20 тисяч поліцейських забезпечували доставку атомних відходів в Горлебен. А протестуючих було від 20 тисяч (такі дані поліції) до 50 тисяч (за даними організаторів протесту). Основна робота поліцейських полягала в тому, аби дбайливо відносити в сторонку демонстрантів, що всілися і уляглися на залізничних коліях і на шосе. Демонстранти, звичайно, тут же забігали вперед і знову усаджувалися. А поліцейські знову піднімали їх і відносили на узбіччя.

Але це - мирні протестуючі. Активісти приковували себе до рейок. Селяни перегороджували дороги своїми тракторами. Гірше за те, з'явилася нова, досить небезпечна форма протесту: вигрібати щебінку з-під шпал і рейок. В результаті транспорт вудалося затримати на цілу добу.

А ось ще результати: 78 поліцейських поранено протестуючими. У ряди мирних демонстрантів, як завжди, затесалися і "альтернативні" задираки і хулігани. Вони в Германії кочують з міста в місто, аби під будь-яким приводом побитися з поліцією. А всього в ході операції отримали травми 131 поліцейський.