Home Коментарі Найдивовижніше в Америці з точки зору індійського студента
Найдивовижніше в Америці з точки зору індійського студента PDF Друк E-mail
Автор: Гас Лубін, Business Insider, США   
26.09.2013 07:52

Аніруддх Чатурведі (Aniruddh Chaturvedi) приїхав з Мумбаї в Піттсбург, штат Пенсільванія вивчати інформатику в Університеті Карнегі-Меллон. Цього літа він стажувавс в одній з технологічних компаній Кремнієвої долини.

За два роки, які Чатурведі провів в США, його часто дивувало багато аспектів американського життя. Минулого року він розповів про це в своєму записі на сайті Quora.

У своєму листі Business Insider Чатурведі поділився з нами новими думками про Америку.

Отже, що ж найдивовижніше в Америці?

• Тут ніхто не говорить про оцінки.

• Свої досягнення і промахи тут прийнято тримати при собі. Результати, яких ти досягнув, — це тільки твої результати. У Індії все інакше — там люди виставляють напоказ багатство і діляться досягненнями з усіма навколо.

• Робити покупки в американському магазині зовсім не так приємно, як в індійському. Оскільки робоча сила в Індії коштує дешево, там завжди знайдеться хто-небудь, готовий послужити тобі «особистим помічником по шопінгу» — потримати одяг, дати пораду і т.д. В Америці ніхто до ладу не допомагає навіть в таких місцях, як Nordstrom або Bloomingdales. Шопінг тут — не приємне проведення часу, а необхідне навантаження.

• Можливо, я упереджений, оскільки був всього лише стажистом, але все таки — принаймні, так в технологічних компаніях, — в Америці ніхто не «виховує» тебе, якщо ти в чомусь помилився або не зрозумів, як потрібно щось робити. Навпаки, тобі всі терпляче пояснюють, поки ти не зрозумієш. Якщо ти не можеш справитися з чимось до обумовленого терміну, хто-небудь з колег люб'язно запропонує узяти частину роботи на себе.

• Те ж саме стосується і навчання. До того, як приїхати в США, я чув історії про те, що в Університеті Джонса Хопкінса студенти так жорстко конкурують один з одним, що виривають з книг в бібліотеці важливі сторінки, щоб суперники їх не прочитали. На ділі все виявилось зовсім навпаки: студенти активно співпрацювали один з одним, створювали учбові групи, вчилися разом, разом робили завдання, розбирали матеріал, поки до всіх не «доходило». Як мені здається, так відбувається тому, що заняття дуже важкі і студентам має сенс працювати спільно і вчитися один у одного.

• Сильна етика — всі тут дуже чесні. Якщо хтось не встигає зробити завдання, він здасть його незавершеним, але не списуватиме в останню мить. Люди тут гордяться витраченими зусиллями і звичайно не шахраюють. Студенти з Індії і Китаю — а також студенти в Індії — поводяться по-іншому, і їх взаємодопомога іноді доходить до того рівня, коли її можна назвати шахрайством.