Home Коментарі Порційний максималізм в американській їжі
Порційний максималізм в американській їжі PDF Друк E-mail
Автор: Гас Лубін, Business Insider, США   
26.09.2013 08:10

Найдивовижніше в Америці з точки зору індійського студента

Необмежена доливка газованої води. Коли в 2007 році я вперше прийшов в «Макдональдс» і замовив газовану воду, мені дали порожній стакан. Ідея практично необмеженої доливки газованої води здалася мені дивною, і я навіть подумав, що тут є якась пастка, але, судячи з усього, її не було.

До речі, я помітив, що в звичайному автоматі з газованою водою тут пропонується величезний вибір: Pepsi, Pepsi Max, Sprite, Sprite Zero, Hi-C, Powerade, Lemonade, Raspberry Lemonade (и/или їх аналоги від Coca-Cola)... список можна продовжувати. На перший погляд, це не так багато, але в реальності набагато більше, ніж ті 3-4 варіанти (Coca-Cola, Sprite, Fanta, Lemonade), які пропонують більшість індійських автоматів.

Розмір порцій. У Америці ВЕЛИЧЕЗНІ порції! Особливо, це стосується основного блюда. Я не скаржуся на апетит, але мені цього вистачає мінімум на півтори прийоми їжі.

Американські прапори всюди. Я був здивований, коли побачив їх в школах, на дахах будинків і т.п. В Індії тим часом використання національного прапора регулюється дуже жорсткими правилами. Мене також вразило, що тут абсолютно нормально носити «зоряно-смугасті» бікіні.

Надмірна комерціалізація свят. Не сперечаюся, в Індії Дівалі або Ід теж дуже комерціоналізовані, але Америка досягла в цьому небачених висот: Чорна п'ятниця, Кіберпонеділок, продаж протягом року атрибутики до Різдва, Хеловіну і Великодня і так далі.

Майже безкласове суспільство. Я помітив, що у більшості американців стандарти життя приблизно одні і ті ж. У всіх багато їжі, всі роблять покупки в одних і тих же магазинах, торгових центрах, універмагах і т.д. Коли я побачив водопровідників, будівельників і двірників, які їздять на власних седанах, мені важко було в це повірити — адже я приїхав з країни, де будівельники і водопровідники ледве-ледве заробляють на життя.

Також (майже) всі сегменти суспільства приблизно рівні. У працівників сфери послуг можна побачити айфони і т.п. Можливо, я не маю рації, але, здається, це пов'язано з високою доступністю кредитування. Фактично всі можуть купити, що завгодно — ну хіба що окрім речей на зразок Maserati. В результаті більшість речей, які можна придбати за гроші, не служать символами статусу. Мені здається, єдиний символ статусу в Америці — це твоя робота і, можливо, твоя освіта.