Home Аналіз Сліди інопланетного життя знайдені на метеориті
Сліди інопланетного життя знайдені на метеориті PDF Друк E-mail
07.03.2011 14:15

Сліди інопланетного життя знайдені на метеоритіОдин з астробіологів НАСА стверджує, що знайшов сліди мікроорганізмів позаземного походження на поверхні декількох метеоритів.

Річард Гувер, вчений з Космічного центру Маршалла, вивчав так звані вуглецеві хондріти типу CI1 - дуже рідкісний різновид каменів. До цієї групи відносяться тільки дев'ять метеоритів з 35 000 знайдених на Землі. Пан Гувер і його колеги досліджували при допомозі різних нових технологій мікроскопії поверхню метеоритів і виявили структури, що нагадують за зовнішнім виглядом нитки ціанобактерій – земних бактерій, які здатні здійснювати фотосинтез.

Після проведення хімічного аналізу вчені дізналися, що до складу метеоритів входить велика кількість вуглецю, який є основним елементом земних живих організмів. Але при цьому в їх складі немає іншого ключового елементу – азоту. Річард Гувер вважає, що цей елемент міг колись давно входити до складу «ціанобактерій», але після довгих років мандрів по космосу він перейшов до складу газоподібних з'єднань і просто випарувався.

Робота пана Гувера, опублікована в журналі Journal of Cosmology, не перша, в якій вчені описують структури життя на метеоритах, що нагадують примітивні форми. Найвідоміший приклад в науці – метеорит ALH84001, що потрапив на нашу планету з Марса. Його періодично то визнають переносником живих інопланетних істот, то відмовляють в цьому званні.