Home Аналіз Причиною загибелі «Титаніка» було зволікання офіцера, що чергував на капітанському містку
Причиною загибелі «Титаніка» було зволікання офіцера, що чергував на капітанському містку PDF Друк E-mail
07.12.2011 20:47

Причиною загибелі «Титаніка» було зволікання офіцера, що чергував на капітанському місткуАмериканські дослідники дійшли висновку, що для порятунку «Титаніка» не вистачило 30 секунд і уважності його офіцерів. Цей фатальний збіг обставин і привів до загибелі більше 1,5 тисяч пасажирів. Такі висновки були зроблені на підставі свідчень свідків, членів екіпажа, що вижили.
Вони стверджують, що, саме, ці півхвилини зволікання офіцера Мердока в ухваленні рішення, не залишили «Титаніку» шансів на порятунок. За даними первинної комісії, яка розслідувала загибель коробля-гіганта, айсберг був помічений на відстані 500 метрів, і зіткнення було неминуче. Але, свідки, що вижили, наполягали на тому, що айсберг знаходився в 700 метрах від корабля, що прирівнюється до однієї хвилини його ходу.

І, в разі ухвалення рішення про зміну курсу на 30 секунд раніше, зіткнення вдалося б уникнути. У той же час, дослідники уникають звинувачень на адресу офіцера Мердока, оскільки ситуація була складна і був необхідний час на ухвалення рішення.