Home Аналіз Шахідка виявилася терористом
Шахідка виявилася терористом PDF Друк E-mail
01.07.2009 11:56

поранений президент Інгушетії Юнус-Бек ЄвкуровУчасники розслідування теракту в Назрані 22 червня, в результаті якого одержав важкі поранення президент Інгушетії Юнус-Бек Євкуров, встановили, що за кермом замінованого автомобіля сидів чоловік, а не жінка, як передбачалося раніше. Його особа ще не з'ясована, при цьому інгушські оперативники говорять, що важливіше зараз встановити не мертвого шахіда, а живого і діючого психолога, який його готував.

Генетична експертиза знайдених на місці вибуху останків терориста-смертника ще не завершена, проте вчора представники слідчого управління по Південному федеральному округу слідчого комітету при прокуратурі РФ заявили, що замінованою Toyota Camry управляла не жінка, як передбачалося раніше, а чоловік. Свідки з числа водіїв, що проїздили по трасі "Кавказ" рано вранці 22 червня, описали його як низькорослу людину.


Оперативно-слідчій групі вдалося досить детально відтворити картину проведення самого теракту.

Проаналізувавши схему злочину, учасники розслідування дійшли висновку про те, що зробила його не психічно хвора або наркозалежна людина, а холоднокровний, жорстокий і переконаний у своїй правоті вбивця. "Він ретельно спланував останні секунди свого життя і чітко дотримувався виробленого плану", - говорять оперативники.

Першим чорну Toyota Camry засік, як з'ясувалося, водій "КамАЗа" з щебнем, що йшов  з Назрані до Владикавказа, - камазист потім і дав слідству опис терориста. Водій Toyota, як розповів свідок, рухався першим в невеликій колоні, що спонтанно утворилася на дорозі. Перед постом ГІБДД Toyota передбачливо скинула швидкість рівно до 60 км/ч, а як тільки минула пікет, знову трохи додала.

 

У цей момент колону засікли і камери стеження ГІБДД. У декількох сотнях метрів від поста дорога, за словами камазиста, виходила на рівну і пряму ділянку, тому всі учасники руху здалеку помітили червоно-сині маячки президентського кортежу, що йшов назустріч. До автомобілів чиновників залишався приблизно кілометр, коли Toyota, включивши правий поворот, почала плавно знижувати швидкість і з'їхала на узбіччя. Вже в дзеркалі заднього виду водій "КамАЗа" бачив, як Toyota, пропустивши вантажівку і ще два що йшли услід легковички, миттєво розвернулася, упевнено уклинившись в щільний зустрічний потік транспорту.

Camry повторно перетнула міліційний пікет, потрапивши в зону дії камер і, понизивши швидкість, встала в правий ряд, як би даючи можливість президентському кортежу швидше наздогнати себе. Безпосередньо перед наближенням автомобілів ГІБДД, що розчищали дорогу президентському кортежу, водій Camry, як випливає зі свідчень очевидців, упевнено зіграв роль новачка, що розгубився від страху,  і притупив пильність досвідчених міліціонерів із служби супроводу.

Після гучної команди "притиснутися вправо", що прозвучала з динаміка головного президентського автомобіля, терорист включив правий поворотник і понизив
швидкість. Коли команду продублював водій-охоронець другої машини — поволі з'їхав на узбіччя, продовжуючи при цьому рух. В мить, коли з Camry майже порівнявся президентський Mercedes, смертник різко крутнув кермо вліво і натиснув на педаль акселератора, перегороджуючи дорогу лімузину. Практично одночасно з ударом йому вдалося замкнути і електроживлення бомби.

Сищики говорять, що розраховували вирахувати загиблого терориста, перевіряючи "на відсутність за місцем проживання" всіх екстремістськи настроєних громадян, що потрапляють під його опис. Проте невисоких ваххабітів, відсутніх з якихось причин вдома, як признаються самі міліціонери, виявилося досить багато.

Одночасно оперативно-слідча група намагається знайти і організаторів цього злочину. Підозри на адресу сунженського еміра Абдул-Маліка Алієва, якого знищили минулого тижня, поки до кінця не підтвердилися. До того ж не факт, що саме він виступав в ролі психолога, що підготував виконавця для атаки на президента.

"Ця людина — видатний професіонал у своїй справі, - сказав один з інгушських сищиків.— Людину, здатну так заморочити голову дорослому чоловіку, щоб той без страху і сумніву пішов на смерть, потрібно негайно ізолювати від суспільства або знищити. Інакше чекай нової біди".

Тим часом "технічний" слід, узятий від уламків самої Toyota Camry, виявився тупиковим. По номерах, що збереглися, на агрегатах автомобіля слідству начебто вдалося вийти на передбачуваного власника Camry — 20-річного жителя Ярославля. Машини у нього не виявилося — він продав її за дорученням. Поки оперативники шукали нового господаря автомобіля, були отримані результати спектрального аналізу номерів на агрегатах,
які показали, що вони були перебиті.