Home Аналіз Член коаліції "Інша Росія" загинув в ув'язненні
Член коаліції "Інша Росія" загинув в ув'язненні PDF Друк E-mail
01.07.2009 10:56

У красноярській колонії строгого режиму загинув опозиціонер, член коаліції "Інша Росія" Рим ШайгалімовУ красноярській колонії строгого режиму загинув опозиціонер, член коаліції "Інша Росія" Рим Шайгалімов, засуджений минулого року за напад на міліціонерів під час демонстрації 9 Травня. За версією краєвого ГУФСІН, він наклав на себе руки, виплигнувши з четвертого поверху гуртожитку колонії. Родичі і соратники пана Шайгалімова висловлюють версію про його насильницьку смерть і мають намір добиватися незалежної експертизи.

Вчора у слідчому управлінні слідчого комітету при прокуратурі РФ по Красноярському краю офіційно підтвердили інформацію про загибель 52-річного Рима Шайгалімова в колонії строгого режиму ГИК-5 (пос. Старцево, Красноярський край). За словами помічника керівника краєвого слідчого управління Аліни Щербакової, вдень 26 червня пан Шайгалімов виплигнув з четвертого поверху гуртожитку колонії і розбився на смерть. "Обставини загибелі ув'язненого з'ясовуються. Проводиться дослідча перевірка", - пояснила пані Щербакова.


У прес-службі ГУФСІН уточнили, що трагедія була зафіксована системою відеоспостереження. "Ув'язнений виплигнув з кімнати, де проводилася виховна робота із засудженими, тому вікна там були без грат. Швидше за все, це була спроба суїциду або демонстративне приверення до себе уваги. Можливо, він не розрахував, чим все закінчиться. Система відеоспостереження зафіксувала, що він підійшов до вікна, подивився вниз, відійшов, розбігся і стрибнув, вибивши тілом віконну раму. Це було зроблено в лічені хвилини", - розповіла начальник прес-служби крайового ГУФСІН Катерина Броцман. При цьому в ГУФСІН не змогли пояснити, чи знаходився хтось поряд з паном Шайгалімовим у цей момент чи ні.

Красноярський опозиціонер, член коаліції "Інша Росія", депутат Національної асамблеї РФ першого скликання Рим Шайгалімов був відомий своєю епатажною поведінкою. У 2006 році він ходив по Красноярську з плакатом і оплакував "смерть губернатора", провів одиночну акцію проти платної освіти, намагаючись розіграти повішення на пішохідному мосту недалеко від оперного театру. У травні минулого року Рим Шайгалімов прийшов на "Марш незгодних" в костюмі Діда Мороза. Двічі зіткнення опозиціонера з міліцією закінчувалися для нього вироком. 16 жовтня 2006 року Рим Шайгалімов був засуджений на шість місяців колонії-поселення
за напад на представників влади (ч. 1 ст. 318 КК РФ).

 

Як встановив суд, пан Шайгалімов увірвався в будівлю РУВД Центрального району Красноярська і побив трьох оперативників. Потім, 30 жовтня минулого року, він був засуджений по цій же статті до п'яти років і шести місяців в колонії строгого режиму. За версією слідства, під час святкового мітингу 9 Травня минулого року він напав на начальника міліції громадської безпеки Красноярська Сергія Суворова, ударивши його держаком від прапора. Під час конвоювання затриманий Шайгалімов, згідно матеріалів справи, напав вже на супроводжуючих його міліціонерів. Після суду "Інша Росія" оголосила його політв'язнем.

Соратники пана Шайгалімова упевнені, що він не міг сам звести рахунки з життям. "Що це за колонія з відкритим вікном? Це вбивство, без жодних сумнівів", - упевнений голова коаліції "Інша Росія" в Красноярську Андрій Чаплій. Він додав, що родичі Рима Шайгалімова наполягатимуть на проведенні незалежної експертизи для визначення причин його смерті. "Не представляється можливим, щоб така людина, дуже сильна і переконана, могла накласти на себе руки", - заявив журналістам і один з лідерів "Іншої Росії", Едуард Лимонов.

Як повідомив Андрій Чаплій, вдова пана Шайгалімова Людмила висловила йому версію про те, що чоловік загинув не у суботу, а набагато раніше. "За її словами, були запити до Москви, і на один з останніх прийшла інформація про те, що нібито в цій колонії (ГИК-5.) такого, як Рим Шайгалімов, немає. Незрозуміло насправді, скільки часу його немає в живих, тому що з лютого листів від нього ми не одержували", - відзначив Андрій Чаплій.

За інформацією слідчого управління по Красноярському краю, дослідча перевірка за фактом загибелі Рима Шайгалімова займе десять днів. По її результатах буде ухвалене рішення порушувати чи ні кримінальну справу.