Home Аналіз За даними ДНК-експертизи, президента Інгушетії підірвав чоловік
За даними ДНК-експертизи, президента Інгушетії підірвав чоловік PDF Друк E-mail
30.06.2009 17:16

Потужність вибуху фахівці оцінили в 70 кг тротилуОфіційний представник головного слідчого управління слідчого комітету при прокуратурі (СУ СКП) Росії по Південному федеральному округу повідомив, що результати експертизи ДНК терориста-смертника, що висадив кортеж президента Інгушетії Юнус-Бека Євкурова, свідчать про те, що він був чоловіком. Представник СКП відзначив, що речових доказів у слідства предосить, проте поки ніхто не затриманий.

"За даними експертизи ДНК, біологічний матеріал, знайдений в підірваній автомашині, належить чоловічому генотипу. Таким чином, можна вести мову про те, що терористом-смертником був чоловік", - повідомив офіційний представник головного СУ СКП Росії по Південному федеральному округу агентству "Інтерфакс".

 

Він відзначив, що на місці вибуху знайдено велику кількість речових доказів, які досліджує слідство. "Доказів зібрано предосить, нас чекає ще дуже великий об'єм роботи. Затриманих у даній справі поки немає", - сказав співробітник СУ СКП.

Нагадаємо, вранці 22 червня броньований Mercedes Юнус-Бека Євкурова у супроводі двох машин охорони рухався по трасі "Кавказ" у бік Магаса. У 8:30 він порівнявся з Toyota Camry з московськими номерами — як з'ясувалося пізніше, краденими. Toyota вибухнула, машину Євкурова відкинуло на протилежну сторону дороги.

Потужність вибуху фахівці оцінили в 70 кг тротилу. Від смертника, що знаходився в Toyota, мало що залишилося.

Охоронець президента Мустафа Котієв, що знаходився в машині, помер на місці. Брат президента Увайс, начальник його охорони, водій Рамзан Євкуров (однофамілець), а також сам президент були важко поранені.

Всі вони, як говорять очевидці, загинули б, якби охоронці з машин супроводу не встигли витягнути їх із горівшого Mercedes. Рамзан Євкуров помер в республіканській клінічній лікарні Інгушетії 27 червня.

Юнус-Бек Євкуров одержав важкі поранення — черепно-мозкову травму, травму грудної клітки, розрив печінки. Президент Інгушетії був перевезений з Назранської лікарні в Московський інститут хірургії імені Вишнєвського.