Home Аналіз Співвласник НДІцемент проспав власне вбивство
Співвласник НДІцемент проспав власне вбивство PDF Друк E-mail
30.06.2009 02:52

ВАТ "НДІцемент"Ігор Кривоногов був вбитий у власному особняку, розташованому в парку "Сокільники" на Піщаній алеї. Про вбивство в міліцію в чотири години ранку повідомила вдова бізнесмена Людмила Ковальовська. Жінка розповіла оперативникам, що двоє злочинців в чорних масках влізли у вікно спальні на другому поверсі будинку по приставних драбинах і розстріляли у неї на очах чоловіка, що лежав в ліжку. Вбивати саму пані Ковальовську злочинці не стали, мабуть, тому, що жінка все одно не змогла б їх впізнати. З місця вбивства кілери втекли, як і прийшли, по приставних драбинах. Судмедексперти встановили, що смерть Ігоря Кривоногова наступила від трьох вогнепальних поранень в голову, ще одна куля потрапила йому в руку.

Стріляли, імовірно, з пістолета Макарова. Московським управлінням слідчого комітету при прокуратурі РФ побуджено кримінальну справу за фактом вбивства. Слідство вважає, що злочин міг бути пов'язаний з бізнесом, яким займався Ігор Кривоногов.


Зокрема, його конфліктами з партнерами і конкурентами.ВАТ "НДІцемент" — це невеликий науково дослідницький інститут, який спеціалізується на оцінці якості сортів цементу, а також запасів цементних родовищ. Інститут володіє великим комплексом офісних будівель в підмосковному Подольську. Крім того, до літа 2006 року, йому належав невеликий особняк в парку Сокільники на 3-му Променевому.

ВАТ стало першим активом, над яким єкатеринбургський бізнесмен Ігор Кривоногов спробував одержати контроль в Москві. У 2005 році підприємцю вдалося зайняти пост заступника гендиректора інституту, після чого, при активному сприянні тодішнього гендиректора Володимира Шубіна, бізнесмен почав скуповувати акції підприємства, що належали його працівникам. Ігорю Кривоногову вдалося консолідувати у своїх руках 42% акцій інституту. Але у 2006 році держава, що була основним власником інституту, продала свій пакет акцій (49,9%) на аукціоні компанії "Зелений мис", що діяла на користь групи компаній "Ваш фінансовий опікун"
Василя Бойко. Далі бізнес-структури пана Бойко придбали ще 1% акцій і одержали повний контроль над інститутом і його власністю, змінивши раду директорів і керівництво НДІ.

До цього часу колишній гендиректор Володимир Шубін і Ігор Кривоногов від імені інституту вже встигли продати будівлю в парку "Сокільники". Представники Василя Бойко порахували цей продаж незаконним і від імені "НДІцемент" звернулися до арбітражного суду. Більш того, за фактом продажу будівлі була побуджена кримінальна справа за ознаками шахрайства. Правда, згодом кримінальну справу було закрито, а суди за будівлю програні.

В кінці 2008 року Ігор Кривоногов сам перейшов в наступ, запропонувавши на зборах акціонерів свій варіант ради директорів інституту. Його пропозиція не пройшла, тоді Ігор Кривоногов подався з позовом до арбітражного суду, порахувавши, що були порушені його права акціонера. Цей судовий процес дотепер не завершений.

Василь Бойко, що знаходиться зараз під слідством у справі про махінації із землею в Підмосков'ї, вчора рішуче спростував будь-який можливий зв'язок між вбивством Ігоря Кривоногова і конфліктом акціонерів ВАТ "НДІцемент". "У нас були з ним деякі суперечності, які розв'язувалися. Деякі суди вигравали його представники, деякі — наші. Але це не привід скоювати такий страшний злочин, як вбивство", - сказав  Василь Бойко. При цьому бізнесмен пояснив, що ВАТ "НДІцемент" не є важливим активом у структурі бізнесу групи компаній "Ваш фінансовий опікун".

 

За словами пана Бойко, зараз ВАТ є збитковим підприємством, оскільки попит на цемент у зв'язку з фінансовою кризою впав. Про втрату ж спірної будівлі у Сокільниках
пан Бойко не жаліє. "Ми припинили боротьбу за цей дачний будинок споруди 1940-х років, тому що зараз від нього було б більше проблем, ніж користі. По ухвалі уряду Москви експлуатувати його на території парку як офіс не можна, а для перепрофілювання необхідна реконструкція, яка в Сокільниках також заборонена", - сказав Василь Бойко.