Home Аналіз Ісу Ямадаєва затримали у Франції при перельоті з ОАЕ до Росії
Ісу Ямадаєва затримали у Франції при перельоті з ОАЕ до Росії PDF Друк E-mail
02.09.2011 16:27

Іса Ямадаєв. Кадр відеозверненняУ Франції затримали Ісу Ямадаєва, брата убитих екс-депутата Держдуми Руслана Ямадаєва і екс-командира батальйону "Схід" Суліма Ямадаєва. Як повідомив Інтерфакс адвокат Ямадаєва Юрій Єфіменков, його підзахисного затримали при перельоті з ОАЕ до Росії і відправили назад в Дубай. По словах Єфіменкова, він намагався з'ясувати долю Іси Ямадаєва через консульство Росії у Франції, але диппрацівники до сих пір не прояснили ситуацію. "Ямадаєв знаходиться під держзахистом, на нього здійснювався замах, я просто побоювався за його долю", - заявив адвокат. Він також сказав, що йому вдалося зв'язатися з Ямадаєвим по телефону і той заявив, що в Дубай його відправили без пояснення причин. "По телефону він не зміг детальніше повідомити. Він збирається повернутися до Росії, поки не ясно, коли", - сказав Єфіменков.

Cам Ямадаєв заявив РСН, що його "затримали, перекладача не давали, телефон, гроші відібрали". "Декілька годин тримали. Сказали, мені заборонений в'їзд до Франції. Без пояснення причин", - підкреслив Ямадаєв. Він уточнив, що їздив в ОАЕ на святкування Ураза-байрама, а до Парижа прибув, аби пересісти на літак до Москви. По словах Ямадаєва, у нього були з собою всі необхідні документи, у тому числі шенгенська віза.

Іса Ямадаєв очолив клан Ямадаєвих після вбивства брата Руслана в Москві і брата Суліма в ОАЕ. 28 липня 2009 року на нього було здійснено замах в Підмосков'ї, найманого вбивцю вдалося знешкоджувати і затримати. У листопаді 2009 року Ямадаєв звернувся з відкритим листом до Дмитра Мєдвєдєва, в якому попросив у президента допомоги і захисту, нагадавши про загибель своїх братів. У зверненні Ямадаєв виразив впевненість, що теж буде убитий, і попросив Мєдвєдєва "зупинити безумний конвеєр смерті".

У серпні 2010 року Іса Ямадаєв назвав себе соратником Рамзана Кадирова. "Ми з Рамзаном Ахматовичем довго обговорювали ситуацію, що склалася, і прийшли до думки, що немає істотних причин, що заважають досягненню нормальних стосунків між нами", - сказав Ямадаєв журналістам.

Він підкреслив, що "окремі ЗМІ штучно провокують нешанобливі стосунки між нами, і я з усією відповідальністю заявляю, що у мене немає жодної неприязні до Рамзану Ахматовича". "Надалі я нікому не дозволю робити від свого імені які-небудь заяви, що зачіпають ім'я президента Чечні", - додав Ямадаєв.