Home Аналіз Лукашенко не виключив причетності Москви до підпалу посольства Росії в Мінську
Лукашенко не виключив причетності Москви до підпалу посольства Росії в Мінську PDF Друк E-mail
01.09.2010 16:18

Олександр ЛукашенкоПрезидент Білорусії Олександр Лукашенко не виключив причетності Москви до підпалу посольства Росії в Мінську. Як передає БЕЛТА, він підкреслив, що білоруській стороні цей інцидент не вигідний.

"Швидше за все, їм, напевно, був потрібний цей інцидент. Аби показати: бачите, який там Лукашенко, який мало не сам влаштував цей теракт, як вони самі його називають. Покидьки і негідники. Більше я нічого сказати не можу", - відзначив він.

"Атака одна, атака друга, атака третя в ЗМІ, безпрецедентний тиск в економіці. Не виходить. Хотіли президента нахилити - виходить навпаки. Треба шукати інші методи", - сказав Лукашенко. Тому, за його словами, "це цікава версія, і ми її відпрацьовуватимемо", - цитує білоруського президента Інтерфакс.

Увечері 30 серпня в Мінську на територію посольства Росії невідомі зловмисники кинули дві пляшки із запальною сумішшю. Як повідомили в російській дипмісії, одна пляшка попала в службову машину Mazda3, припарковану на стоянці посольства. В інциденті ніхто не постраждав. Дипмісії обох країн виступили із заявами.

Лукашенко заявив, що білоруська сторона "миттєво виявила (підпал автомобіля. - Ред.) і запропонувала російському посольству допомогу. Але вони сказали, що впораються самі". За його словами, "що стосується цієї швидкої звинувачувальної реакції з боку Росії, то я починаю подумувати про те, кому це треба було". "Нам це треба було з метою цих пропагандистських фільмів? Ну, вже ніяк нам це не треба було. Тим більше - білоруському президентові це в шкоду. Тому спихати це на те, що ми знали і не запобігли. Це покидьки і ідіоти", - сказав Лукашенко.

Побуджена кримінальна справа по статті 339 "хуліганство" КК Білорусії. У матеріалах справи фігурують два підозрюваних, особи яких поки не встановлені. Білоруський МЗС назвав інцидент хуліганською витівкою, направленою проти білорусько-російських стосунків. Москва також розцінила інцидент як спробу деяких сил привнести елементи напруженості у двосторонні стосунки. "Розцінюємо даний випадок як обурливий акт, за яким є видиме прагнення певних сил спробувати перешкодити нормальній роботі посольства і привнести в двосторонні стосунки елементи недовір'я і напруженості", - відзначили в російському зовнішньополітичному відомстві.