Home Аналіз Молдавія вибирає новий парламент
Молдавія вибирає новий парламент PDF Друк E-mail
27.11.2010 15:51

Будівля парламентуВ неділю, 28 листопада, Молдавія вибирає новий парламент. Експерти вважають, що в нього попадуть депутати від тих же партій, що перемогли на минулих виборах. Проте розстановка сил може змінитися.

В неділю, 28 листопада, Молдавія вибирає новий парламент. Тих, що бажають попасти в нього немало: у бюлетенях завдовжки 80 см значаться представники 19 партій. Експерти стверджують, що заповітні крісла займуть депутати від чотирьох партій, тих самих, що перемогли і на минулих виборах. Проте багато що залежить від тих виборців, які ще не визначилися зі своїми перевагами.

Третя спроба

Нинішні вибори до молдавського парламенту стали третіми за останні півтора року. Епопея стартувала 5 квітня 2009-го, коли комуністи, що знаходилися при владі вісім років, знову набрали більшість голосів виборців. Проте у Кишиневі почалися масові протести проти результатів голосування, що завершилися розгромом будівель парламенту і адміністрації президента. Депутати не змогли вибрати главу держави, і на 29 липня 2009 року було призначено нове дострокове голосування.

Після нього конфігурація парламенту змінилася: комуністи пішли в опозицію, а влада перейшла до лібералів і демократів, що об'єдналися в альянс "За європейську інтеграцію". Але президент країни знову не був вибраний. Країна виявилася в глибокій політичній кризі. Аби вийти з неї, власті запропонували змінити процедуру обрання глави держави. Але референдум, на якому жителі країни повинні були висловитися з приводу зміни відповідної статті конституції, провалився через низьку явку на вибіркові дільниці. Таким чином, нові дострокові вибори до парламенту стали неминучі.