Home Аналіз Референдум у Киргизії пройшов без подій
Референдум у Киргизії пройшов без подій PDF Друк E-mail
27.06.2010 15:24

Голосування на одній з ділянокНе дивлячись на деякі побоювання, референдум у Киргизії пройшов в достатньо спокійній обстановці. За попередніми даними Центрвиборчкому, в голосуванні прийняло участь більше 68 відсотків виборців.

Референдум в Киргизії в неділю, 27 червня, проходив в умовах підвищених заходів безпеки. Після кровопролитних міжетнічних зіткнень на півдні республіки, де у ряді регіонів продовжує діяти режим надзвичайного положення, були побоювання, що люди просто побояться йти на виборчі дільниці. Проте голосування пройшло в достатньо спокійній обстановці. Враховуючи нинішню ситуацію, явка виборців виявилася високою, у тому числі і в південних областях.

Референдум можна вважати таким, що відбувся

У референдумі взяло участь близько 68 відсотків громадян Киргизіїзгідно з попередніми даними Центрвиборчкому на 21 годину за місцевим часом, в Ошській області явка склала близько 56 відсотків, в Джалал-Абадській близько 60 відсотків, а в цілому пo республіці понад 68 відсотків. Таким чином, референдум можна вважати таким, що відбувся. "Нас турбували в першу чергу не результати голосування, а питання безпеки. На щастя, на момент закриття виборчих дільниць ніяких подій не було", - заявив в неділю ввечері в прямому ефірі киргизького телебачення голова ЦВК Акілбек Сарієв.

За першими даними, які ЦВК оповістила по 89 дільницях (це близько 4 відсотків від загального числа виборчих дільниць пo країні), понад 66 відсотків виборців відповіли "так" на поставлені питання.

Нагадаємо, що на голосування винесено питання про ухвалення нової конституції, а також затвердження Рози Отунбаєвої як президента перехідного періоду до 31 грудня 2011 року. Сама Отунбаєва голосувала в місті Оші, після чого в бесіді з журналістами заявила, що власті зроблять все можливе, щоб виправдати довіру громадян. "Сьогодні наша країна знаходиться  на порозі страшної небезпеки. Але підсумки референдуму покажуть, що країна єдина, що народ її єдиний", - цитує слова Отунбаєвої прес-служба тимчасового уряду. Роза Отунбаєва також повідомила, що після референдуму передбачається знову ввести режим комендантської години на територіях зони надзвичайного положення строком до 10 серпня 2010 року.